+48 533 87 87 33       gabinet@medilaser.pl

Karboksyterapia głowy – pomysł na skuteczną walkę z łysieniem

Karboksyterapia głowy - pomysł na skuteczną walkę z łysieniem

Czy skuteczna walka z wypadaniem włosów jest w ogóle możliwa? W pewnych okolicznościach problem okazuje się na tyle poważny, że nie można się mu przeciwstawić.

Bywa jednak i tak, że mamy do czynienia z zadaniem, które wcale nie jest trudne. Na liście ciekawych zabiegów przygotowanych przez MediLaser znajduje się również karboksyterapia głowy. Warto zastanowić się nad tym, komu może przyjść on z pomocą.

Karboksyterapia głowy – co warto wiedzieć?

Specyfika zabiegu karboksyterapii zakłada iniekcję pod skórę dwutlenku węgla w jego medycznej wersji. Ten bezpieczny gaz występuje naturalnie w ludzkim organizmie, gdzie jest efektem procesów metabolizmu komórkowego. Gdy jest podawany w czasie zabiegu, doprowadza do błyskawicznego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Na skutki takiego działania nie trzeba zresztą czekać zbyt długo. Szybko dochodzi do poprawy krążenia, a wraz z nim do pobudzenia mieszków włosowych. Dzięki poprawie przepływu krwi uwalniane są atomy trenu i obecna w czerwonych krwinkach hemoglobina. Dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych prowadzi do poprawy kondycji włosów.

Karboksyterapia głowy – pomysł na skuteczną walkę z łysieniem
Przewiń na górę